top of page

Praca w IT. Kontrakt B2B czy umowa o pracę ?

Zaktualizowano: 6 dni temu


Praca w sektorze IT to nie tylko wyzwanie technologiczne, ale również wybór odpowiedniej formy prawnej współpracy. Czy jesteś specjalistą IT, czy może zatrudniasz takich profesjonalistów? Zastanawiasz się, jakie formy współpracy dominują obecnie na rynku pracy? Jakie są ich zalety i wady, a przede wszystkim - która forma będzie dla Ciebie najbardziej korzystna?


Wybór odpowiedniej formy współpracy to kluczowa decyzja, która wpływa na wiele aspektów zawodowych - od kwestii finansowych, przez komfort pracy, aż po zgodność z przepisami prawnymi. Warto być na bieżąco z trendami rynkowymi i znać dostępne możliwości.


Dlatego wraz z ekspertką w dziedzinie podatków, Teresą Nowicką z Nowicka Tax Hub sp. z o.o., postanowiłyśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.


Podczas naszego webinaru omówiliśmy:


Rynek pracy w IT: Jakie specyficzne potrzeby mają specjaliści IT i jakie oczekiwania stawiają przed pracodawcami? Jakie trendy dominują w branży IT i jak wpływają na formy zatrudnienia?


Rodzaje kontraktów dostępnych na rynku pracy oraz ich opodatkowanie.

👉 Umowa o pracę vs. umowa zlecenie a może kontrakt B2B: Która forma jest bardziej korzystna dla pracodawcy i pracownika?

👉 Zalety i wady jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG): Jakie są ryzyka i korzyści związane z prowadzeniem własnej działalności w IT?


Opodatkowanie umowy o pracę: Czy to naprawdę korzystne rozwiązanie? Jakie są możliwości optymalizacji podatkowej dla pracowników IT?

👉 Główne zasady opodatkowania.

👉 Możliwość odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu.


Działalność JDG - jakie formy opodatkowania warto rozważyć?

👉 Skala podatkowa vs. podatek liniowy: Które rozwiązanie jest bardziej korzystne dla specjalistów IT?

👉 Ryczałt i najnowsze orzecznictwo w tej kwestii: Jakie zmiany w prawie dotyczą osób prowadzących działalność na ryczałcie?


Jeśli temat Cię zainteresował, serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania z naszego webinaru. Link do wydarzenia znajdziesz poniżej. Nagranie dostępne jest na naszych profilach na LinkedIn.


Professionals Group - Twoi eksperci od rekrutacji i rynku pracy w sektorze IT.
78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page