top of page

Czym zajmuje się Agencja Rekrutacyjna ? Firmy rekrutacyjne Warszawa.

Zaktualizowano: 2 dni temu


Agencja rekrutacyjna
Agencja rekrutacyjna

W dynamicznym środowisku biznesowym, gdzie konkurencja na rynku pracy jest zacięta, znalezienie najlepszych kandydatów może stanowić poważne wyzwanie. Dlatego wiele firm decyduje się na współpracę z agencją rekrutacyjną, która specjalizuje się w procesie rekrutacji i dysponuje doświadczeniem, narzędziami, zasobami rekruterów oraz szeroką bazą kandydatów.


Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tym, jak agencje rekrutacyjne mogą przyczynić się do rozwoju Twojej organizacji ?


Czym zajmuje się specjalista "łowca głów" - "headhunter", jak wygląda jej/jego praca ?


Jak agencja rekrutacyjna czy tez agencja pracy realizuje projekty zlecone przez klienta ?


Praca agencji rekrutacyjnej.


Agencje rekrutacyjne mogą ułatwić proces znajdowania i wybierania najlepszych kandydatów dla Twojej firmy. Na podstawie rozmów z pracownikami klienta, hiring managerami identyfikują cechy określające osobę, która będzie wykonywała pracę i pasowała na dane stanowisko.


Po rozmowach z pracodawcą, poznaniu specyfiki firmy i stanowiska, specjaliści, którzy pracują w agencji, opracowują strategię na pozyskanie pracowników spełniających oczekiwania.


Po analizie informacji zbieranych od klienta i opisujących określone stanowisko, zidentyfikowaniu wstępnej puli talentów, nakładają filtry na umiejętności kandydata oraz wykonują szczegółową ocenę predyspozycji i kompetencji, spośród setek dostępnych kandydatów, aby wybrać tego najbardziej odpowiedniego do wykonywania pracy.


Proces rekrutacji: czas i zasoby.


Rekrutacja to nie tylko ogłoszenie stanowiska i przeglądanie CV. To również zapytania, rozmowy kwalifikacyjne, testy umiejętności i wiele innych etapów, które mogą zaangażować krótkim czasie wiele zasobów wewnętrznego HR.


Skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej, pomaga efektywnie zarządzać tym procesem. Headhunterzy, czyli "łowcy głów", są specjalistami w tym obszarze i wiedzą, jak w krótkim czasie znaleźć kandydata idealnie pasującego do Twojej firmy. Wieloletnie doświadczenie agencji pozwala na przeprowadzenie tych procesów w sposób bardzo sprawny.


Wiedza o rynku pracy - to domena agencji doradztwa personalnego.


Agencje rekrutacyjne są nie tylko pośrednikami między firmą a kandydatami, ale też doskonałymi konsultantami w kwestiach bieżących ofert na rynku pracy.


Dzięki temu, masz pewność, że twoje stanowisko jest konkurencyjne zarówno pod względem wynagrodzenia, jak i innych benefitów.


Dotarcie do najlepszych osób zależy od tego jak precyzyjnie określimy wymogi w ogłoszeniu o pracę, zdefiniujemy jakie doświadczenie i kompetencje są oczekiwane od kandydata, jakie studia są mile widziane, znajomość jakich języków obcych jest konieczna oraz wskażemy pożądane kompetencje miękkie np. asertywność, umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne itp.


W przypadku gdy chodzi o pracę na stanowisku z branży IT, często w grę wchodzi praca zdalna, co jak wiemy nie było standardem przed pandemią Covid-19.


Obecnie duży odsetek ofert wskazuje na możliwość wykonywania pracy zdalnej lub hybrydowej (gdy praca wykonywana jest częściowo w biurze) i nie ma znaczenia czy siedzibą firmy jest Warszawa, Kraków, Gdańsk czy inne miasto.


Często też praca wykonywana jest bezpośrednio na rzecz podmiotów zagranicznych, dlatego w przypadku branży IT polskie firmy często konkurują z zagranicznymi podmiotami.


Wsparcie szeroką bazą kandydatów.


Agencje dysponują możliwościami dotarcia do dużej liczby kandydatów spełniających oczekiwania formalne na określone stanowisko. Spośród nich, specjalista headhunter, może wybrać najlepsze osoby do danego projektu nakładając filtry i parametry kompetencji określone przez klienta.


Bez względu na to czy miejscem pracy jest Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań czy Gdańsk – niezależnie od lokalizacji, współpraca z agencją gwarantuje, że możesz liczyć na szeroki wachlarz potencjalnych pracowników.


Filtry i narzędzia.


Agencja pracy używa różnych filtrów i dodatkowych zaawansowanych komercyjnych narzędzi, aby zminimalizować ryzyko złego doboru kandydatów. Od analizy CV, przez testy kompetencyjne, aż po rozmowę kwalifikacyjną - każdy etap jest starannie przemyślany.


Zrozumienie Potrzeb Klienta.


Agencje rekrutacyjne cechuje dążenie do zrozumienia potrzeb klienta. Bazując na współpracy z taką agencją pracy, możesz liczyć na spersonalizowane usługi, które pomogą w realizacji Twoich projektów a pozyskany kandydat będzie doskonale pasował do Twojej firmy, nie tylko pod kątem oczekiwanych umiejętności, ale również pod kątem dopasowania kulturowego.


Poznanie oczekiwań kandydata.


Poszukiwanie osoby na określone stanowisko pracy wiąże się z tym, że headhunter musi nałożyć rozbudowane filtry, nie tylko na cv i kompetencje techniczne, ale również kompetencje miękkie oraz dodatkowo sprawdzić pozostałe niezależne aspekty - jak np. czy miejsce wykonywania pracy np. w Warszawie jest odpowiednie dla kandydata, który mieszka godzinę drogi od stolicy czy raczej preferuje np. Łódź.


Sprawdzane są również oczekiwania kandydata odnośnie jego ambicji rozwoju, planów czy preferencji dotyczących struktury zespołów oraz wszelkie kwestie, które kandydat uznaje za istotne w procesie składania aplikacji i w dalszej rozmowie na określone stanowisko pracy.


Motywacja kandydatów do zmiany pracodawcy.


Agencje rekrutacyjne pomagają w badaniu motywacji kandydatów do zmiany pracy. W rozmowie z potencjalnymi pracownikami padają pytania o motywację do podjęcia nowych wyzwań. Konsultant z agencji rekrutacyjnej opisuje jak będzie wyglądać praca na danym stanowisku, jakie są oczekiwania pracodawcy wobec roli oraz jest w stanie odpowiedzieć kandydatowi na wstępne pytania, które mogą pojawić się w rozmowie.


Pomoc w wyborze najlepszych kandydatów.


Podczas analizy projektów i wymogów technicznych, specjalista często identyfikuje osoby o zbliżonych kompetencjach "twardych" określonych w CV.

Konsultant pracujący w agencji rekrutacyjnej nie może jednak zatrzymać się na kwestiach technicznych, gdyż jest to tylko jeden z elementów przewidujących czy dana osoba będzie dobrze wykonywała swoja pracę.


Headhunter bada przede wszystkim motywację do pracy, a także zapewnia utrzymanie bieżącego kontaktu i zbudowanie pozytywnej relacji z kandydatem. Projekt na określone stanowisko powinien zapewnić pracownika świadomego jak wygląda nowe miejsce pracy, zmotywowanego i takiego, który wpisze się w istniejącą kulturę organizacyjną.


Wsparcie w formalnościach - agencja rekrutacyjna.


Agencje mogą też współpracować z klientami w załatwieniu formalności, aby proces rekrutacji przebiegł bezproblemowo. Na życzenie pracodawcy mogą być kompletowane dokumenty, zaświadczenia czy zbierane rekomendacje z poprzednich miejsc pracy.


Headhunter odpowie kandydatowi na wszelkie pytania dotyczące współpracy, od tego jaka jest struktura firmy, w jakich godzinach i gdzie wykonywana jest praca, aż po kwestie wynagrodzenia B2B, brutto czy netto czy koszty uzyskania przychodu.


Specjalista headhunter może również przygotować ofertę zatrudnienia i pomóc w negocjacji warunków współpracy.


Mierzenie skuteczności procesu rekrutacji.


Ponieważ agencje rekrutacyjne są odpowiedzialne za pomoc w dopasowaniu potencjalnych pracowników do danego stanowiska, ważne jest, aby mierzyć skuteczność całego procesu rekrutacji.


Aby to zrobić, firmy często określają wymagania dotyczące poziomu doświadczenia i kompetencji dla rekrutowanych pracowników, a także wskaźniki satysfakcji pracowników po zatrudnieniu.


W ten sposób można ocenić skuteczność współpracy z agencją rekrutacyjną i ustalić, czy wybrana agencja jest odpowiednia dla potrzeb firmy.


Kompleksowe wsparcie w procesie rekrutacji.


Dlaczego warto?


1. Oszczędność czasu:


Korzystając z usług agencji rekrutacyjnych, firmy mogą skupić się na swoich kluczowych działaniach, jednocześnie pozostawiając proces specjalistom.

Agencje te mają zwykle dostęp do szerokiej puli kandydatów, co przyspiesza proces wyszukiwania. Dzięki temu pracodawcy nie muszą poświęcać czasu na przeprowadzanie wywiadów i selekcji, co jest czasochłonne.


2. Kompleksowe wsparcie:


Agencja rekrutacyjna zapewnia dostęp do wykwalifikowanego personelu, który może szybko i skutecznie zaadresować potrzeby kadrowe.


Do każdego klienta przydzielany jest specjalista, opiekun, który dba o to, aby rekrutacja na dane stanowisko pracy jak najszybciej zakończyła się sukcesem a obie strony tj. pracodawca i kandydat były zadowolone z osiągniętego rezultatu.


3. Dostęp do najlepszych talentów:


Agencje rekrutacyjne posiadają rozległe sieci kontaktów, które obejmują wiele różnych branż i specjalistów. Można zatem liczyć na dostęp do najlepszych talentów, niedostępnych przez tradycyjne kanały wyszukiwania. Dzięki szerokim sieciom kontaktów, agencje mogą dotrzeć do osób, które aktywnie nie szukają pracy, ale są otwarte na zmiany.


4. Dostęp do wyspecjalizowanych narzędzi:


Agencje rekrutacyjne korzystają z komercyjnych narzędzi pozwalających na sprawniejsze docieranie do właściwych kandydatów, zarządzanie aplikacjami oraz przepływem informacji do pracodawcy.


5. Efektywność kosztowa:


Choć korzystanie z usług agencji rekrutacyjnej wiąże się z kosztami, jednak jest to bardziej efektywne kosztowo dla organizacji, jeżeli uwzględni się brak konieczności rozbudowy lub obciążenia wewn. działu HR oraz skrócenie czasu i kosztu związanego z długotrwałym wakatem na danym stanowisku.


6. Gwarancja jakości:


Wiele agencji rekrutacyjnych oferuje gwarancję na swoje usługi, co oznacza, że w przypadku niepowodzenia rekrutacji lub niesatysfakcjonującego kandydata, agencja ponownie przeprowadzi proces rekrutacji bez dodatkowych kosztów.


7. Ekspertyza branżowa:


Agencje rekrutacyjne często specjalizują się w określonych sektorach lub branżach, co oznacza, że mają dogłębne rozumienie wymagań i specyfiki danej roli. To zrozumienie stwarza większe szanse na znalezienie najbardziej odpowiedniego kandydata. Praca headhuntera wymaga znajomości rynku i umiejętności komunikacyjnych. Korzystając z ich usług, masz pewność profesjonalizmu na każdym etapie rekrutacji.


8. Zmniejszenie ryzyka:


Korzystając z usług agencji rekrutacyjnej, firmy mogą zmniejszyć ryzyko związane z zatrudnieniem niewłaściwej osoby na stanowisko. Agencje te posiadają doświadczenie i ekspertyzę w ocenie kwalifikacji i doświadczenia kandydatów, co pomaga zapewnić, że tylko najlepsi z najlepszych są rozważani.


9. Zgodność z regulacjami:


Agencje rekrutacyjne są na bieżąco z najnowszymi przepisami prawnymi dotyczącymi zatrudnienia, co zapewnia firmom, że cały proces rekrutacji będzie przeprowadzany zgodnie z prawem, w szczególności przepisami o ochronie danych osobowych. To może znacznie zmniejszyć ryzyko pojawienia się problemów prawnych w przyszłości.


10.Skupienie na kulturze firmy:


Agencje rekrutacyjne nie tylko szukają kandydatów o odpowiednich umiejętnościach i doświadczeniu, ale także tych, którzy będą pasować do kultury i wartości firmy.


To zrozumienie kultury firmy i dopasowanie do niej potencjalnych kandydatów może przyczynić się do zwiększenia satysfakcji i retencji kadry.


11. Pomoc w negocjacjach:


Headhunter może również pomóc w negocjacjach z wybranym kandydatem, upewniając się, że obie strony są zadowolone z warunków współpracy.

W Polsce, gdzie konkurencja wśród pracodawców jest wysoka, współpraca z agencją może znacząco przyspieszyć i usprawnić proces negocjacji.


Niezależnie od branży, w której działasz, z pomocą specjalistów w dziedzinie rekrutacji zwiększasz swoje szanse na znalezienie najlepszego pracownika do swojego zespołu.


Sprawdź różne opcje i zobacz, jak skorzystanie z usług naszej agencji Professionals Group może okazać się sukcesem dla Twojej firmy.


Pytania ? Firmy rekrutacyjne Warszawa.


Jeżeli masz dodatkowe pytania do powyższego artykułu, prosimy o mail, telefon lub zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami dostępnymi w serwisie Professionals Group i skorzystaj z naszej wiedzy.


Firmy rekrutacyjne Warszawa. Siedzibą Professionals Group jest Warszawa, ale świadczymy usługi dla klientów w całej Polsce oraz klientów zagranicznych.


Naszym celem jest pomoc pracodawcom w znalezieniu najlepszych osób do ich firm i dostarczanie im informacji o nowych trendach na rynku a kandydatom znalezienie najlepszego dla nich miejsca pracy, które będzie spełniało ich ambicje zawodowe i plany rozwoju.

Warszawa,

31st of August 2023

83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page