top of page

Kompetencje miękkie w rozwoju zawodowym

Zaktualizowano: 6 dni temu


Umięjętności pożądane na rynku pracy


Współczesny rynek pracy ewoluuje w niesamowitym tempie. W dobie cyfryzacji, automatyzacji i globalizacji, umiejętności techniczne stają się niezbędne. Jednak czy to one decydują o sukcesie zawodowym? Jakie umiejętności są i będą pożądane na rynku pracy?


Nie ulega wątpliwości, że kompetencje techniczne są kluczowe w wielu branżach. Wiedza specjalistyczna, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi czy zdolność programowania to atuty, które otwierają przed kandydatem wiele drzwi. Jednak coraz częściej pracodawcy zwracają uwagę na tzw. kompetencje miękkie. Są one bowiem fundamentem budowania silnych, zintegrowanych organizacji, które potrafią sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się otoczenia.


Czym sa kompetencje miękkie ?


Kompetencje miękkie, takie jak zdolność do pracy w zespole, komunikatywność, kreatywność czy umiejętność radzenia sobie ze stresem, stają się nieocenione w procesie zdobywania nowej pracy. Dlaczego? Ponieważ to właśnie one pozwalają na efektywną współpracę, adaptację do zmieniających się warunków oraz budowanie trwałych relacji w środowisku zawodowym.


Wraz z Izabela Wojtachnik zapraszamy do wysłuchania webinaru, podczas którego porozmawiamy o kompetencjach przyszłości, z perspektywy pracodawców, kandydatów i rekruterów. Omówimy, jakie kompetencje miękkie są obecnie najbardziej pożądane i jakie będą kluczowe w najbliższej przyszłości. Poruszymy również temat tego, jak skutecznie zaprezentować swoje kompetencje miękkie w CV i podczas rozmowy o pracę, aby w pełni ukazać swój potencjał.


🤔 A Wy, jakie kompetencje wskażecie jako najważniejsze w dzisiejszym świecie? Czy zgadzacie się z naszymi obserwacjami? Jakie przewidywania macie na przyszłość? Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.


Zapraszamy do obejrzenia nagrania i włączenia się w rozmowę na ten ważny temat. Pamiętajcie, że rozwijanie kompetencji miękkich to inwestycja w Waszą przyszłość zawodową.


Professionals Group – partner w budowaniu Twojej kariery
47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page