top of page

List motywacyjny. Wskazówki od Rekrutera

Zaktualizowano: 20 wrz 2023
9 Wskazówek do Zapamiętania Podczas Pisania Listu Motywacyjnego


1. Zbierz informacje

o firmie, do której składasz podanie, aby dostosować swój list. Zastanów się nad kulturą organizacji i nie krępuj się zadawać pytań oraz kontaktować się z menedżerem ds. rekrutacji lub rekruterem odpowiedzialnym za ofertę pracy.


2. Skup się na przyszłości, podczas gdy Twoje CV koncentruje się na przeszłości.

Użyj listu motywacyjnego jako mostu między przeszłością a przyszłością. Opisz swoje cele i jak można je osiągnąć na podstawie doświadczeń zdobytych w przeszłości (na przykład prezentując uniwersalne umiejętności).


3. Zacznij od mocnego uderzenia.

Rozpocznij od stwierdzenia, co cię ekscytuje w tej ofercie pracy i co możesz zaoferować. Zastanów się, kim jesteś i jak to pomoże ci w nowej pracy.

Nie powtarzaj swojego CV.

Unikaj wstępnego stwierdzenia typu: "Składam podanie o pracę X, które zobaczyłem w miejscu Y".


4. Zaadresuj list do konkretnej osoby, jeśli to możliwe.

Zazwyczaj byłby to menedżer ds. rekrutacji. Informacje te można znaleźć w różnych mediach społecznościowych, ale jeśli zajmuje to dużo czasu lub jest zbyt trudne, nie jest to konieczne.


5. Nie bądź ogólnikowy.

Ogólnikowy list motywacyjny nie przyniesie ci sukcesu, ponieważ ma on wyróżnić cię spośród innych. Podkreślaj odpowiednie umiejętności, doświadczenia i osiągnięcia, które odpowiadają wymaganiom stanowiska, dostosowując posiadane umiejętności do oferty pracy.


6. Podaj konkretne przykłady ilustrujące twoje kwalifikacje.

Podkreślaj swoje wartości osobiste i czerp z doświadczenia, pokazując, jak możesz pomóc firmie rozwiązywać problemy. Podaj krótkie przykłady, jak demonstrowałeś swoje umiejętności w życiu zawodowym.


7. Wyraź entuzjazm i motywację do roli.

Jeśli jesteś odpowiedni do pracy, na którą się ubiegasz, prawdopodobnie nie zostaniesz odrzucony z powodu braku umiejętności, ale raczej z powodu braku motywacji. Dlatego ważne jest, aby przekazać swój entuzjazm. Wyjaśnij, dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie, nie będąc zbyt ogólnikowym. Wróć myślami do przeprowadzonych badań i tego, co cię zainteresowało.


8. Bądź bezpośredni.

List motywacyjny nie musi być długi; może mieć mniej niż stronę, a treść jest ważniejsza niż liczba słów. Na końcu listu podziękuj czytelnikowi za rozważenie twojego podania i podaj swoje dane kontaktowe.


9. Sprawdź i edytuj list pod kątem błędów ortograficznych i gramatycznych.

Przyjrzyj się swojemu tonowi, aby nie przesadzać z pochwałami lub mówić rzeczy, których nie masz na myśli. Dotyczy to każdego dokumentu, który wysyłasz do rekrutera. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, twoje dokumenty będą wyglądać na pochopne i nieprofesjonalne.

126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page